Jak vybrat řemínek na chytré hodinky

Výběr nového řemínku (nejen) pro chytré hodinky není složitá záležitost a my Vás tímto procesem rádi provedeme.

Řemínky v naší nabídce jsou kompatibilní napříč různými značkami (Amazfit, Samsung, Garmin, Fossil, Huawei, Honor apod.) a modely. Vybírat můžete jednak podle značky a modelu Vašich hodinek, rozhodující je však často rozteč nožiček. 

Řemínky pro Apple Watch mají vlastní jedinečné uchycení s konektory o velikostech 38/40/41mm a 42/44/45/49mm a pásky je tedy nutné vybírat výhradně z kategorie Apple Watch. Jak vybírat řemínky pro Apple Watch najdete v tomto článku.

Speciální úchyty řemínku s tlustší černou tyčinkou mají i některé modely hodinek Garmin. Tyto speciální úchyty jsou ještě děleny dle šířky na EasyFit/QuickFit 20 mmEasyFit/QuickFit 22 mm a EasyFit/QuickFit 26 mm. Hodinky od značky Garmin mají velký počet modelů s různými typy zapínání a hodinky Garmin nejsou kompatibilní s běžnými rychloupínacími Quick Release stěžejkami (osičkami) - Garmin záměrně vyrábí své rychloupínací stěžejky vždy o necelý 1mm větší oproti standardu a univerzální řemínky na rychloupínací stěžejky tak na hodinky nepasují. Kompatibilní jsou pouze se řemínky na klasické stěžejky, které jsou standardně právě o necelý 1mm delší než rychloupínací. Proto doporučujeme vybírat řemínky dle Vašeho modelu hodinek v příslušných kategoriích kde najdete vše rozřazeno.

Stejně tak náhradní náramky pro Mi Band mají své unikátní řešení a jejich samostatný průvodce výběrem najdete zde.

Dalším unikátem jsou řemínky pro oblíbené hodinky Amazfit T-Rex, které mají vlastní zapínání a řemínky pro ně najdete v této kategorii.

Podobně jsou na tom hodinky Huawei Watch Fit, které mají unikátní konektor a řemínky pro ně najdete zde.

Posledním unikátem v naší nabídce jsou řemínky pro hodinky Xiaomi Mi Watch Lite, které mají unikátní zapínání.

Pokud Vaše hodinky nemají speciální uchycení řemínku tak pravděpodobně využívají klasickou stěžejku (osičku) nebo rychlostěžejku.

Pro výběr správného řemínku pro ostatní značky s uchycením řemínku na stěžejku je zásadní rozteč nožek, kde je samotný řemínek uchycen k hodinkám. Rozteč změříte běžným pravítkem a dle naměřené hodnoty zjistíte z jaké kategorie vybírat. Rozteč nožiček by Vám měla vyjít buď 18 mm20 mm22 mm nebo 24 mm. Řemínky na klasické nebo rychloupínací stěžejky či osičky jsou použitelné na klasické i chytré hodinky.
Kde přesně měřit je zvýrazněno červenou šipkou na obrázku níže.

sirka

Pokud jste naměřili šířku (rozteč) 18 mm, podívejte na nabídku řemínků v této kategorii: Řemínky 18 mm.

Pokud jste naměřili šířku (rozteč) 20 mm, podívejte na nabídku řemínků v této kategorii: Řemínky 20 mm.

Pokud jste naměřili šířku (rozteč) 22 mm, podívejte na nabídku řemínků v této kategorii: Řemínky 22 mm.

Pokud jste naměřili šířku (rozteč) 24 mm, podívejte na nabídku řemínků v této kategorii: Řemínky 24 mm.

 

Pozor - výše uvedené šířky neplatí pro hodinky značky Garmin, zde vybírejte dle modelu Vašich hodinek.