Řemínky, pásky a náramky pro Apple Watch - 5 nejčastějších otázek

Vybíráte nový řemínek pro Vaše Apple Watch? Potom jste tu správně.
Aby vše proběhlo hladce, tak jsme pro Vás připravili odpovědi na 5 nejčastějších otázek, které nám pokládají zákazníci nakupující příslušenství pro Apple Watch.

 1. Jak sundat řemínek z Apple Watch?

  Apple Watch mají unikátní konektor, který drží řemínky pevně a bezpečně v hodinkách.
  Řemínek potom sundáte jedině tak, že na zadní straně hodinek zamáčknete obdélníkové tlačítko (je u každé strany u řemínku) a řemínek přitom vysunete z hodinek.

  Jak toto tlačítko vypadá a kde se nachází se můžete podívat na obrázku níže.

  Jak sundat řemínek z Apple Watch

 2. Jak vyměnit řemínek a pásek na Apple Watch?

  Řemínky se nasazují tak, že konektor řemínku zasunete do Apple Watch způsobem, aby stříbrný magnetek uprostřed konektoru řemínku mířil směrem dolů - tzn. ke spodní straně hodinek. Řemínek se takto pevně uchytí a nepůjde vysunout. Jak řemínek naopak sundat jsme si již ukázali výše.

 3. Jak zkrátit řemínek na Apple Watch?

  Většina silikonových (najdete je pro menší velikosti 38/40/41mm i větší 42/44/45mm) a kožených řemínků (také nabízené v 38/40/41mm a 42/44/45mm variantách) na Apple Watch má zapínání řešeno na klasickou sponu nebo kovový "cvoček", kdy lze délku řemínku snadno upravit díky dírám na zapnutí, které jsou u řemínku již z výroby.

  U řemínků s magnetickým zapínáním a zapínáním na suchý zip je to snadné - řemínek se přizpůsobí Vaší ruce a silný magnet či suchý zip Vám jej uchytí na ruce v potřebné délce.

  U masivnějších kovových řemínků s články (k dispozici pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) či kovových řemínků typu Milánský tah se zapínáním na sponu je situace o trošku složitější.

  Řemínek s kovovými články si můžete nechat zkrátit odebráním jednotlivých článků ve zlatnictví, případně to jistě zvládnete i sami za použití zkracovače.
  Milánský tah se zapínáním na zaklapávací sponu zkrátíte na potřebnou délku tak, že sponu uvolníte, posunete na potřebné umístění a opět upevníte.
  Jak na to Vám ukážeme ve videu níže, kde je tento princip znázorněn. 4. Jak vybrat řemínky a pásky pro Apple Watch na sport a turistiku?

  Jestli Vám nevadí pot, voda a občas při sportu či turistice utržíte pár šrámů, měly by na tom být stejně i Vaše hodinky.
  Kromě ochranného skla či rovnou pouzdra na samotné hodinky je dobré přemýšlet i nad vhodným řemínkem. Pár kapek vody či lehký běh zvládne jakýkoli řemínek včetně koženého či kovového, ale pokud se sportu, plavání či turistice věnujete více, tak je třeba vybrat vhodný materiál řemínku.

  V tomto případě vyřadíme zbytečně těžké kovové řemínky a řemínky z kůže, které jsou sice elegantní, ale odolnost není jejich největší předností.
  Pro sport a turistiku jednoznačně excelují silikonové řemínky, kde si můžete vybrat třeba i perforované provedení (nabízíme pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm), díky kterému se bude ruka méně potit. Tyto řemínky jsou ideální i do vody, kterou zvládají úplně bez problému a odolají kdejakému nárazu.

  Další skvělou variantou jsou velmi příjemné nylonové řemínky, které jsou velmi lehké a skoro plní funkci prodyšného potítka. Najdete je v různých variantách zapínání na suchý zip (nabízíme pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm), elastický loop (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) nebo solo loop (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm). S nylonovými řemínky můžete i do vody, ale vodou nasáknou a je třeba počítat s tím, že bude chvíli trvat než uschnou.

 5. Jak vybrat správný typ náramku pro Apple Watch?

  Při výběru řemínku je dobré se zamyslet co od něj očekáváte. Vybrat správný typ pak bude hračka.

  Pokud třeba sportujete a potřebujete v první řadě odolný řemínek, tak bude silikonový řemínek jednoznačnou volbou.

  Dáváte přednost pohodlí, univerzálnosti použití třeba při volnočasových aktivitách nebo jste alergičtí na kovové prvky? Správnou volbou budou nylonové řemínky, které najdete třeba i v provedení bez kovových částí (se zapínáním na suchý zip ve vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm a solo loop ve vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm).

  Jestli hledáte řemínky s důrazem na vzhled, styl a eleganci, tak určitě nepřehlížejte kovové a kožené řemínky. Decentní kovový Milánský tah (k dispozici pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) nebo naopak masivnější kovový řemínek mají styl a nikdo Vás nepřehlédne. Stejně tak s koženými řemínky budete vypadat skvěle za každých okolností a takový řemínek z pravé kůže (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) jistě neurazí ani starší generaci, pokud hledáte řemínek pro svou babičku či dědečka.
  Pokud se nechcete držet při zemi a hledáte styl s příměsí něčeho extravagantnějšího, tak mrkněte na prémiové magnetické loopy z pravé kůže (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm), které udělají dojem nejen na Vaše známé, ale i při jednání v práci apod.

  Řemínky pro Apple Watch můžeme dělit i na pánské a dámské, nicméně všechny námi nabízené řemínky jsou unisex a je jen na Vás, který se Vám bude líbit a jakou barevnou variantu si vyberete. U každého druhu řemínku nabízíme spousty barevných provedení.

  Barevné řemínky, řemínky se vzory (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) nebo silikonové řemínky pro Apple Watch s integrovaným krytem (dostupné pro vel. 38/40/41mm i 42/44/45mm) nadchnou i děti, kterým takový řemínek vykouzlí úsměv na tváři.

  AW_very_peri-min


Nakonec pro jistotu odpověď na jednu bonusovou otázku. Pokud Vás matou velikosti řemínků 38/40/41mm a 42/44/45mm a nevíte který z nich vybrat, tak se stačí podívat na zadní stranu Vašich Apple Watch, kde najdete vyrytou jednu z uvedených velikostí.

Pokud zde máte vyrytou jednu z menších velikostí, např. 40, tak vybírejte řemínky pro velikosti 38/40/41mm.
Stejně tak pokud zde máte vyrytou jednu z větších velikostí, třeba 44, tak Vám budou sedět větší řemínky pro velikosti 42/44/45mm.
Jestli Vás zajímá více o velikostech řemínků pro Apple Watch, tak jsme pro Vás připravili další podrobný článek.